Obchody rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Koleżanki i Koledzy, drodzy Członkowie w tym roku mijają 43 lata od podpisania porozumień sierpniowych i jednocześnie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

27 sierpnia 2023 r. odbyły się tradycyjnie miejskie obchody w Parafii Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki, na których z dumą prezentował się nasz Poczet Sztandarowy oraz nasza Delegacja. W obchodach tych udział wzięli m.in. związkowcy z Regionu Piotrkowskiego NSZZ Solidarność, prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wiceprezydent Łukasz Politański oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki, przedstawiciele PGE GiEK S.A. oraz Dyrekcja Elektrowni Bełchatów, Kopalni Bełchatów i inne liczne delegacje oświaty, straży miejskiej.

Wszystkie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową, później została odprawiona Msza Święta w intencji związkowców NSZZ „Solidarność”, w której wzięli udział liczni mieszkańcy Bełchatowa.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj