Demonstracja 10 Maja 2024 „Precz z Zielonym Ładem”

Zielony Ład to pakiet polityk Unii Europejskiej, którego celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Zielony Ład jest kontrowersyjny, ponieważ jego przeciwnicy twierdzą, że będzie miał wiele negatywnych skutków, w tym:

Wzrost kosztów energii: Zielony Ład będzie wymagał znacznych inwestycji w odnawialne źródła energii i inne technologie przyjazne dla środowiska. Te inwestycje prawdopodobnie doprowadzą do wzrostu kosztów energii dla konsumentów i przedsiębiorstw.
Utrata miejsc pracy: Zielony Ład może doprowadzić do utraty miejsc pracy w sektorach uzależnionych od paliw kopalnych, takich jak górnictwo węgla i produkcja ropy naftowej.
Wzrost cen żywności: Zielony Ład będzie wymagał zmian w praktykach rolniczych, co może doprowadzić do wzrostu cen żywności.
Zmniejszenie bezpieczeństwa energetycznego: Zielony Ład będzie polegał na odnawialnych źródłach energii, które są mniej niezawodne niż paliwa kopalne. Może to prowadzić do zmniejszenia bezpieczeństwa energetycznego i zwiększenia ryzyka niedoborów energii.
Przeciwnicy Zielonego Ładu twierdzą również, że jest on zbyt ambitny i nierealistyczny. Twierdzą, że osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku będzie niezwykle trudne i kosztowne.

Pomimo tych obaw, zwolennicy Zielonego Ładu twierdzą, że jest to konieczne, aby zapobiec najgorszym skutkom zmiany klimatu. Twierdzą, że korzyści z Zielonego Ładu, takie jak czystsze powietrze i woda oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, przewyższą koszty.

Chętnych na wyjazd 10 maja zapraszamy do biura Związku.

Zapisy przyjmujemy do 30 kwietnia.
Szczegółowe informacji pod numerem:
☎️ 44 735 11 15 lub w siedzibie Związku.